Loading...

2021: O konferenci

8. ročník konference “Naše bezpečnost není samozřejmost” se uskutečnil 22. června 2021 v Míčovně Pražského hradu. Je nám ctí, že pozvání k vystoupení letos vedle předních expertů přijali jak představitelé vlády České republiky, tak předsedové politických stran zastoupených v Poslanecké sněmovně Parlamentu ČR a rovněž významní zahraniční hosté. Key note přednesla Annegret Kramp-Karrenbauer, ministryně obrany Německa, která se připojila prostřednictvím videokonference.

Úvod konference patřil ohlédnutí za summitem NATO, jenž se uskutečnil o týden dříve, ovšem hlavním tématem byla pochopitelně pandemie covidu-19 a s ní související výzvy. Více než rok po jejím začátku již bylo možné zreflektovat, jaký strategický šok s sebou přinesla a jak ovlivnila bezpečnostní prostředí. Jedním z jevů pandemii doprovázejícím byly výrazné dezinformační kampaně, jimž byl též věnován jeden z panelů konference. Program tradičně uzavřela debata představitelů parlamentních stran, kteří mohli zhodnotit končící volební období a poskytnout svou perspektivu pro výzvy toho nastávajícího. 

Shrnutí konference

Program konference, vč. záznamu

Svět (po) covidu? 
Analýza bezpečnostních dopadů pandemie covidu-19

Zpravodajství natoaktual.cz z konference:
Ruskem se nesmíme nechat ukolébat, shodují se bezpečnostní špičky
Ujíždí nám vlak s protivníky i se spojenci, varoval generál Opata
Potěšila mě solidarita NATO za Vrbětice, vzkázal na konferenci Zeman
Svět po covidu. Národní konference otevře nová bezpečnostní témata

 Záštita:
Záštitu nad 8. ročníkem konference přebrali předseda vlády České republiky Andrej Babiš, 1. místopředseda vlády a ministr vnitra České republiky Jan Hamáček , ministr zahraničních věcí České republiky Jakub Kulhánek a ministr obrany České republiky Lubomír Metnar. 

Hlavní podpora
Ministerstvo obrany ČR
Public Diplomacy Division NATO
Generální partneři
Czechoslovak Group
Tatra Trucks
Hlavní partneři
AERO Vodochody
Česká zbrojovka
Lockheed Martin
Partner slavnostního přípitku
Ray Service
Podpora
Konrad Adenauer Stiftung
Konrad Adenauer Stiftung
Mediální partner
natoaktual.cz