Loading...

2020: O konferenci

Již 7. ročník konference “Naše bezpečnost není samozřejmost” se uskutečnil 25. června 2020 v Míčovně Pražského hradu. Je nám ctí, že pozvání k vystoupení vedle předních expertů přijali jak představitelé vlády České republiky, tak předsedové politických stran zastoupených v Poslanecké sněmovně Parlamentu ČR a rovněž významní zahraniční hosté, mezi nimi Mircea Geoana, zástupce generálního tajemníka NATO, či ministři obrany Maďarska, Slovenské republiky a další. Na konferenci zazněla též zdravice prezidenta republiky Miloše Zemana. 

Konference se věnovala bezpečnostním aspektům koronavirové krize a širším otázkám obrany České republiky a členství v Severoatlantické alianci. Různé přístupy států k současné situaci vyvolávají otázku, jaký dopad bude krize mít na individuální i společnou zahraniční a bezpečnostní politiku, včetně role Severoatlantické aliance a Evropské unie. Vyjevila se také celková zranitelnost ekonomik a potřeba posílení kapacit v kritických odvětvích. Dalším tématem 7. ročníku konference byla mise v Afghánistánu, kde se Česká republika podílí na rekonstrukci státu, podpoře sociálního a ekonomického rozvoje spolu s posilováním bezpečnosti.

Přečtěte si shrnutí z konference

Program konference, včetně záznamů vystoupení

Zpravodajství natoaktual.cz z konference:
Babiš chce trestat úniky informací. Vláda nebude na obraně šetřit
Babiš trápil na konferenci Metnara: Proč jste nekoupil tu Zuzanu?
Kyberbezpečnost není jen problém ajťáků, varuje šéf kyberstrážců Řehka

Jedním z cílů akce je podpořit debatu mezi nejvyššími politickými představiteli, odborníky a příslušníky ozbrojených a bezpečnostních sborů o bezpečnostní situaci, aby společně zhodnotili uplynulé období, ale zejména aby předestřeli plány na další postup při zajišťování obrany a bezpečnosti České republiky. Konference tak nabízí jedinečný formát interakce a věcné diskuze mezi politickou reprezentací a odbornou veřejností, díky čemuž zaznamenává úspěch a pozitivní reakce. Dokazuje to i množství mediálních výstupu jak v českých (idnes.cz, novinky.cz, a dalších), tak i zahraničních médiích (Reuters, Deutsche Welle, a i.), i ohlasy na sociálních sítích od řečníků a hostí z auditoria. 

Záštita:
Nad 7. ročníkem konference „Naše bezpečnost není samozřejmost“ převzal záštitu
ministr obrany České republiky Lubomír Metnar.

Hlavní podpora
Ministerstvo obrany ČR
Public Diplomacy Division NATO
Hlavní partneři
Czechoslovak Group
TATRA TRUCKS
Česká zbrojovka
General Dynamics European Land Systems
Partner
Bell Helicopter
Partner přípitku
SATUM CZECH s.r.o.
Partner technického zajištění
slido
Mediální partneři
ČTK
natoaktual.cz