Loading...

2019: O konferenci

Při příležitosti 20. výročí vstupu České republiky do NATO se 12. března 2019 uskutečnil již 6. konference Naše bezpečnost není samozřejmost, a to ve Španělském sále Pražského hradu jako součást státní ceremonie k tomuto významnému výročí, na které vystoupili s projevy čtyři nejvyšší ústavní činitelé ČR.  Z nejvýznamnějších zahraničních hostů promluvili také prezidenti Polska a Maďarska, které do NATO vstoupily zároveň s ČR, a Slovenska, jež se členem Severoatlantické aliance stalo v roce 2004. Konferenci zahájila Madeleine Albright, bývalá ministryně zahraničních věcí USA.

Tento ročník konference rovněž pojal bezpečnost v širším smyslu a zapojil více institucí než dosud. Poprvé tak na bezpečnostní konferenci tohoto formátu vystoupili například předsedkyně Národní rozpočtové rady Eva Zamrazilová nebo viceprezident Svazu průmyslu a dopravy České republiky Radek Špicar. Ekonomové a zástupci průmyslu byli pozváni rovněž do auditoria, stejně jako představitelé integrovaného záchranného systému nebo učitelé, kteří tak rozšířili tradiční skupinu účastníků debaty o bezpečnosti. 

Cílem akce je podpořit debatu mezi nejvyššími politickými představiteli, odborníky a příslušníky ozbrojených a bezpečnostních sborů o bezpečnostní situaci, aby společně zhodnotili uplynulé období, ale zejména aby předestřeli plány na další postup při zajišťování obrany a bezpečnosti České republiky. Konference tak nabízí jedinečný formát interakce a věcné diskuze mezi politickou reprezentací a odbornou veřejností, díky čemuž zaznamenává úspěch a pozitivní reakce.

6. ročník konference získal i díky připomínce 20. výročí vstupu České republiky do NATO značné ohlasy českých i zahraničních médií, kdy se na akci akreditovalo přes sto novinářů, co představuje nejúspěšnější mediální pokrytí akce v její historii. 

Záštity:
Nad 6. ročníkem konference „Naše bezpečnost není samozřejmost“ převzali záštitu
prezident České republiky Miloš Zeman,
1. místopředseda vlády a ministr vnitra České republiky Jan Hamáček,
ministr obrany České republiky Lubomír Metnar
a ministr zahraničních věcí České republiky Tomáš Petříček.

Shrnutí konference

Program konference, vč. záznamu

Zpravodajství natoaktual.cz z konference:
NATO za deset let? Agresivnější Rusko a možný konflikt s Čínou
S Tálibánem se nejedná, z tygra nebude vegetarián, varoval Zeman
Výhody Aliance je nutné lidem stále připomínat, říká ministr Metnar
V řadě zemí NATO sílí nacionalismus. Rusko je hrozbou

Stáhněte si brožuru ke konferenci

 

Generální partner
General Dynamics European Land Systems
Hlavní partneři
Aero Vodochody
Bell Helicopter
Česká zbrojovka
LOM Praha s.p.
Hlavní podpora
Ministerstvo obrany ČR
Ministerstvo zahraničních věcí ČR
Public Diplomacy Division NATO
Partner technického zajištění
Yventech
Mediální partneři
ČTK
natoaktual.cz