Loading...

2018: O konferenci

Jagello 2000 připravilo již 5. ročník národní konference „Naše bezpečnost není samozřejmost“, která se uskutečnila 1. listopadu 2018 v Nové galerii Pražského hradu. Tentokrát se konference koná při příležitosti 100. výročí vzniku samostatného Československa, a cílem tohoto ročníku tak mimořádně bylo ohlédnout se za uplynulým stoletím české a slovenské historie a zhodnotit vliv geopolitiky, svobody a demokracie na vývoj v naší zemi. Konference chce ale rovněž podpořit debatu mezi nejvyššími politickými představiteli, odborníky a příslušníky ozbrojených a bezpečnostních sborů o současné bezpečnostní situaci.

Vzhledem k tomuto výročí a k tomu, že letos si 70. výročí vzniku připomíná i stát Izrael, jehož historie je úzce spjatá s Československem, jako zahraniční host vystoupil genmjr. Jair Golan, bývalý zástupce náčelníka generálního štábu Izraelských obranných sil.

Konference se konala pod záštitou vicepremiéra Jana Hamáčka a ministra obrany Lubomíra Metnara. Jako řečníci jsou pozvaní předsedové všech politických stran zastoupených v poslanecké sněmovně, účast potvrdili mj. arm. gen. Aleš Opata, náčelník Generálního štábu Armády ČR, arm. gen. Petr Pavel, bývalý předseda Vojenského výboru NATO.

Program

Zpravodajství natoaktual.cz:
Vojáky z Afghánistánu nestáhneme, spojence nezradíme, řekl premiér
Jsme tak silní, jak je silná Aliance, upozorňuje generál Petr Pavel
Přežití v moderní válce zaručí sedm bodů, radí izraelský generál

Záznamy:
Zahájení konference a vystoupení Andreje Babiše, předsedy vlády ČR
Odpolední blok: vystoupení Jakuba Landovského, náměstka ministra obrany, gen. Jaira Golana a debata představitelů parlamentních stran

Příloha ke 100. výročí Československa

 
Organizátor
Hlavní podpora
Hlavní partneři
Partner cateringu
Partneři
Mediální partneři