Loading...

2015: O konferenci

Jagello 2000 pořádá konferenci dne 27. května 2015 v Poslanecké sněmovně Parlamentu ČR pod záštitou předsedy Poslanecké sněmovny Parlamentu České republiky Jana Hamáčka.

II. národní konference „Naše bezpečnost není samozřejmost“ nejen shrnula hlavní změny v bezpečnostním prostředí za poslední rok jak z pohledu ČR, tak mezinárodních institucí, ale hledala i odpověď na otázku, jak by měla a mohla ČR tyto změny reflektovat. 

Čestným hostem konference byl bývalý prezident Polské republiky Aleksander Kwaśniewski

Akce navazuje na loňskou konferenci konanou na Pražském hradě při příležitosti 15. výročí vstupu ČR do NATO. Jejím cílem bylo zhodnotit přínosy z členství naší země v Severoatlantické alianci a prodiskutovat další působení v ní.

V uplynulém roce jsme byli svědky dynamicky se proměňujícího bezpečnostního prostředí, a proto považujeme za důležité udržet debatu na téma bezpečnosti na nejvyšší politické a expertní úrovni. V auditoriu konference zasedli členové Parlamentu České republiky, zástupci ministerstev zahraničních věcí, obrany a vnitra, dále vrchní představitelé ozbrojených sil, nejvýznamnější čeští bezpečnostní experti, diplomaté a vojenští přidělenci členských zemí NATO a další hosté z řad odborné veřejnosti.

Program

Tisková zpráva (15.5.)

Zpravodajství z konference:
Islamisté, Rusko, uprchlíci. Česko definovalo nové hrozby
Čeká nás dekáda chaosu a pět supervelmocí, soudí polský exprezident
Komentář: Jsme dobří v popisu problému, praktické kroky scházejí

Mediální výstupy z konference

 
Organizátor
Hlavní partneři
Marketingoví partneři
Partner
Mediální partner