Loading...

2017: O konferenci

Jagello 2000 připravilo 4. ročník národní konference „Naše bezpečnost není samozřejmost“, která proběhla 8. června 2017. Smyslem konference je udržet debatu na téma bezpečnosti na nejvyšší politické a expertní úrovni, shrnout vývoj v této oblasti za poslední rok a zaměřit se před letošními parlamentními volbami na bezpečnostní a obranné aspekty volebních programů sněmovních politických stran.

Národní konferenci „Naše bezpečnost není samozřejmost“ iniciovalo Jagello 2000 v roce 2014 při příležitosti 15. výročí vstupu České republiky do Severoatlantické aliance v březnu 2014 na Pražském hradě. Vznikl tak jedinečný formát interakce a věcné diskuze mezi politickou reprezentací a odbornou veřejností, který si získal úspěch a pozitivní reakce v následujících letech.

Nad konferencí převzal opětovnou záštitu Jan Hamáček, předseda Poslanecké sněmovny Parlamentu České republiky. Na konferenci byli jako řečníci vystoupili předsedové politických stran zastoupených v poslanecké sněmovně, ministři a přední bezpečnostní odborníci. Jako key note řečník vystoupila NATO Deputy Secretary General paní Rose Gottemoeller.

Program

Tisková zpráva (24.5.)

Zpravodajství natoaktual.cz:
Komentář: Obrana má šanci na nádech. Začarovaný kruh prolomí jen politici (12.6.)
Zvedneme výdaje na obranu, shodli se jednomyslně šéfové stran (8.6.)
Obrana potřebuje více peněz. Deficit výdajů na bezpečnost je 379 miliard (8.6.)
Šéfové šesti parlamentních stran budou řešit obranu a bezpečnost (5.6.)

 
Organizátor
Hlavní partneři
Marketingoví partneři
Mediální partner