Loading...

2017: O konferenci

Na čtvrtém ročníku prestižní národní konference „Naše bezpečnost není samozřejmost“, který se uskutečnil 8. června 2017 v prostorách Poslanecké sněmovny Parlamentu ČR, se po roce opět setkali špičky politické reprezentace a přední bezpečnostní experti, aby nejen zhodnotili uplynulé období, ale zejména aby předestřeli plány na další postup při zajišťování obrany a bezpečnosti České republiky.

Smyslem konference je udržet debatu na téma bezpečnosti na nejvyšší politické a expertní úrovni, proto bylo tématem konference shrnutí vývoje v této oblasti za poslední rok a zaměření se před parlamentními volbami na bezpečnostní a obranné aspekty volebních programů sněmovních politických stran. 

Na konferenci jako řečníci vystoupili předsedové politických stran zastoupených v poslanecké sněmovně, ministři a přední bezpečnostní odborníci. Významným zahraničním řečníkem byla zástupkyně generálního tajemníka NATO Rose Gottemoeller.

Tento jedinečný formát interakce a věcné diskuze mezi politickou reprezentací a odbornou veřejností zaznamenal úspěch a pozitivní reakce. Organizátoři konference se každoročně snaží o co nejširší mediální pokrytí, co dokazuje množství článku a výstupů jak na klasických zpravodajských portálech, tak i různých obranných magazínech. 

Záštita:
Nad 4. ročníkem konference „Naše bezpečnost není samozřejmost“ převzal záštitu předseda Poslanecké sněmovny Parlamentu České republiky Jan Hamáček.
 

Program

Tisková zpráva (24.5.)

Zpravodajství natoaktual.cz:
Komentář: Obrana má šanci na nádech. Začarovaný kruh prolomí jen politici (12.6.)
Zvedneme výdaje na obranu, shodli se jednomyslně šéfové stran (8.6.)
Obrana potřebuje více peněz. Deficit výdajů na bezpečnost je 379 miliard (8.6.)
Šéfové šesti parlamentních stran budou řešit obranu a bezpečnost (5.6.)

 
Organizátor
Hlavní partneři
Marketingoví partneři
Mediální partner