Loading...

2016: O konferenci

Jsme svědky dynamicky se proměňujícího bezpečnostního prostředí, a proto Jagello 2000 považuje za důležité udržet debatu na téma bezpečnost na nejvyšší politické a expertní úrovni. Tu iniciovalo před dvěma lety při příležitosti 15. výročí vstupu České republiky do Severoatlantické aliance v březnu 2014 na Pražském hradě.

Jagello 2000 by rádo zachovalo tento jedinečný formát interakce a věcné diskuze mezi politickou reprezentací a odbornou veřejností a navázalo na úspěch a pozitivní reakce z dvou uplynulých konferencí.

III. národní konference „Naše bezpečnost není samozřejmost“ se uskutečnila 27. května 2016 v prostorách Poslanecké sněmovny Parlamentu České republiky (vchod Sněmovní 1).

Nad konferencí převzal opětovnou záštitu Jan Hamáček, předseda Poslanecké sněmovny Parlamentu České republiky. Podporu konferenci vyslovil rovněž předseda vlády České republiky Bohuslav Sobotka.

Role „keynote speakera“ se zhostil exkluzivní zahraniční host Alexander Vershbow, zástupce generálního tajemníka Severoatlantické aliance.

Na konferenci byly shrnuty hlavní změny v bezpečnostním prostředí za poslední rok jak z pohledu České republiky, tak mezinárodních institucí. Zároveň účastníci konference hledáli odpovědi na otázku, jak by měla a mohla naše země na tyto změny reflektovat, přičemž byl diskutován postoj a pozice České republiky k této problematice v kontextu nadcházejícího červencového summitu Severoatlantické aliance ve Varšavě, kterému konference předchází.

Shrnutí konference naleznete v komentáři od brig. gen. (v záloze) Františka Mičánka z Centra bezpečnostních a vojenskostrategických studiíí Univerzity obrany.

Program

Tisková zpráva

Zpravodajství natoaktual.cz:
Kdo napadne člena NATO, zaplatí vysokou cenu, říká zástupce šéfa Aliance
Rozpad EU by přinesl drastické snížení bezpečnosti, tvrdí experti
On-line zpravodajství na idnes.cz
Komentář: Naše bezpečnost není samozřejmost 2016

Mediální výstupy z konference

 
Organizátor
Hlavní partneři
Marketingoví partneři
Partner
Mediální partner